Finansal Check-Up

Finansal Check-Up, erken uyari sinyallerini tespit etmesi sayesinde, durumu kritik olan şirketlere fayda sağladiği gibi işletmesini sağlıklı şekilde sürdürmeyi hedefleyen tüm şirketlere fayda sağlamaktadır.

Şirketlerde işler bir günde kötüye gitmezler!
•  Rakiplerin satışları artarken satışlarınız düşüyor mu?

•  Likiditeniz bozuluyor mu?

•  Devir süreleriniz uzuyor mu?

•  Borçluluk oranlarınız yükseliyor mu?

•  Finansman giderleriniz artıyor mu?

•  Kar marjlarınız düşüyor mu?

Erken teşhis, bireylerde olduğu gibi şirketlerin finansal sağlık durumlarında da önem taşımaktadır. Şirket sağlıgı da bozulmadan önce sinyaller vermektedir. Kaldıraç oranının artması, satışların azalması, hedef finansal rasyoların bozulması, kar marjlarının düşmesi, nakit çevirme süresinin uzaması bu sinyallerin önde gelenleridir.

Bu duruma yol açan sebeplerin baslicalari; finansman kaynaklari iyi planlanmamis hizli büyüme stratejileri, zayif is planlari, departmanlar arasindaki yetersiz iletisim, performans kriterlerinin belirlenmemis olmasi, finansal raporlama sistemlerinin yetersiz olmasi veya takip edilmemesi ve uyari sinyallerinin dikkate alinmamasidir.

Finansal Check-Up, erken uyarı sinyallerini tespit etmesi sayesinde, finansal durumu kırıtik olan şirketlere fayda sağladığı gibi işletmesini sağlıklı bir şekilde sürdürmeyi hedefleyen tüm şirketlere fayda sağlamaktadır. Hizmet kapsamında; müşterilerimizin finansal yapıları analiz edilerek, mevcut sorunlar ve sinyalleri görünen potansiyel sorunlar teşhis edilmekte, çözüm önerileri sunulmaktadır. Finansal veriler, faaliyet gösterilen sektördeki yerli ve yabancı en iyi firmalar ve sektör ortalamalarıyla karşılastırılarak müşterimizin sektörün geneline ve en iyilerine göre nasıl performans gösterdiği değerlendirilmektedir.

Finansal Check-Up hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak ya da teklif almak istiyorsanız sizinle irtibata geçebilmemiz için info@modernfinans.com.tr adresimize e-posta gönderebilir ya da bizi arayabilirsiniz.

InstagramFacebookSahibindenYoutube